Podróż pociągiem dookoła świata? Choć brzmi to jak fabuła podróżniczego filmu, wcale nim nie jest. Teraz wycieczkę, podczas której odwiedza się 20 miast i 4 parki narodowe można odbyć z serwisem Railbookers.

 

Wspomniany portal ogłosił nabór na wyjątkową 55-dniową wycieczkę i choć jej założeniem jest objechanie świata pociągiem, chętni muszą być przygotowani również na loty. W czasie podróży turyści spędzą 11 nocy w wagonach sypialnianych w pociągach, 41 nocy w hotelach i jedną na promie.

Koszt wycieczki nie jest mały, bowiem najtańsza opcja to wydatek rzędu 20 tysięcy dolarów. W cenie mamy 39 śniadań (więc należy doliczyć pozostałe posiłki), bilety lotnicze i wycieczki dodatkowe np. na Wielki Mur.

Podróż można zacząć z trzech lokalizacji – z Chicago, Sydney lub Londynu. Jeśli na przygodę zdecyduje się Europejczyk, musi przejechać z Wielkiej Brytanii do Wenecji. Oczywiście pociągiem. Trasa prowadzi przez Paryż, Genewę i Rzym. Następnie droga wiedzie przez Wiedeń, Pragę i Hamburg. Kolejnym punktem jest Kopenhaga, z której udajemy się do Sztokholmu, a stamtąd do Helsinek. Do ostatniego z miast docieramy promem. Co dalej? Moskwa i Kolej Transsyberyjska. Z Mongolii jedziemy przez Chiny, a po drodze zatrzymujemy się w Pekinie i zdobywamy Wielki Mur.

Później z Honkongu wsiadamy do samolotu do Perth, gdzie pakujemy się w pociąg Indian Pacific, który wiezie nas do Sydney. Kolejnym etapem w podróży jest lot do Los Angeles, skąd pociągiem przejeżdżamy do Nowego Jorku, gdzie wycieczka dobiega końca. No, pozostaje jeszcze powrót do Londynu.

Jacyś chętni na spełnienie marzeń o podróży dookoła świata?

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora