Jesteście fanami “Harry’ego Pottera”? Choć cykl książek poświęcony czarodziejowi został zakończony w 2007 roku, świat który stworzyła J.K. Rowling nadal daje wiele możliwości. Pisarka jest oczywiście tego świadoma i regularnie wzbogaca magiczne uniwersum o kolejne pozycje, które nie dotyczą już przygód Harry’ego, Rona i Hermiony, a całkowicie nowych postaci.

 

W 2013 roku pisarka stworzyła scenariusz do sztuki teatralnej o tytule “Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, który później został wydany jako książka. W tym samym roku pisarka rozpoczęła współpracę z Warner Bros. nad stworzeniem spin-offu “Harry’ego Pottera”. Tak powstały “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. I na tym nie koniec, po wielu zakończonych sukcesem projektach, J.K. Rowling nie zamierza spocząć na laurach.

Pisarka zapowiedziała, że niedługo wyda kolejne książki osadzone w świecie magii. Liczba mnoga została tu użyta celowo, bowiem pojawi się więcej niż jeden tytuł. Seria “Harry Potter: A Journey Through…” będzie skupiać się na początkach magii.

Każdy z tytułów poświęcony będzie całkiem innej dziedzinie magii wykładanej w późniejszym czasie w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wyczekujcie zatem książek poświęconych obronie przed czarną magią, eliksirom, zielarstwu, wróżbiarstwu, astronomii i opiece nad magicznymi zwierzętami. Pierwsze dwie książki trafią do sprzedaży już 27 lipca 2019 roku. Będą miały formę ebooków dostępnych na Amazonie, Apple Book i Kobo. Będą kosztować niecałe 3 dolary.

Wszystkie tytuły przybliżą fanom Harry’ego inspiracje J.K. Rowling oraz pokażą, jak tworzyła ona cały ten magiczny świat.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Warszawska ulica na rzeszowskim placu – relacja z koncertu PRO8L3M-u i Wojtka Sokoła

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora