Festiwal Przestrzeni Miejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie i okolicach. Odbywa się on co roku albo w miejscu zapomnianym przez mieszkańców – jak hala obrabiarek PKP lub dawne koszary Kraińskiego przy al. Piłsudskiego – albo wręcz przeciwnie, w ulubionych miejscach rzeszowian, jednak wykorzystywanych inaczej niż na co dzień. Idealnym do tego przykładem jest nadchodząca edycja, która odbędzie się na parkingu Hali Podpromie, niedaleko bulwarów.

 

Ów festiwal stawia dość mocno na popularnych artystów muzyki alternatywnej. W poprzednich edycjach swoje koncerty zagrali m.in. Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bokka czy Baasch. Tym razem nie będzie inaczej. W ciągu dwóch dni na scenie przy parkingu hali swoimi występami uraczy nas, m.in.: wokalista zespołu Vavamuffin wraz z zespołem, czyli Pablopavo i Ludziki, autorzy hitów takich jak: “Tak mi się nie chce” i “Takiego chłopaka”- grupa Mikromusic, a także Smolik, Żaneta Łabudzka i Marika.

Całość koncertów, rozłożona na dwa dni, rozpocznie się – zarówno w piątek, jak i sobotę – o godzinie 19.00, odpowiednio występami Pablopavo i Ludzików i zespołu Wczasy. Przewidziane są stanowiska food trucków, a w sobotę, na zakończenie wydarzenia, można wziąć będzie udział w silent disco. W ciągu obu festiwalowych dni dostępna będzie także wystawa pt.: “Człowiek w przestrzeni”.

Myślę, że fanów muzyki alternatywnej nie trzeba dodatkowo zapraszać, zwłaszcza, że wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny. Pozostaje jedynie wybrać się na parking przy Hali Podpromie i cieszyć się chwilą!

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Wielkomiejski koktajl skrajnych emocji – Dawid Podsiadło w Rzeszowie!

Autor artykułu

Paweł Paczocha

Wszystkie wpisy autora