IKEA nie bez przyczyny nosi tytuł mistrza marketingu. Marketerzy szwedzkiej sieciówki z dowcipem potrafią skomentować każde wydarzenie. Pierwsze zdjęcie Czarnej Dziury? IKEA robi fotomontaż przy użyciu swojego talerza. Teraz firma produkująca meble poszła o krok dalej i odtworzyła salony z kultowych amerykańskich produkcji.

 

IKEA ma na swoim koncie wypuszczenie czekoladowego modelu królika, antysmogowych zasłon czy pościeli, którą można założyć na siebie niczym szlafrok. Słynąca z niebanalnych pomysłów szwedzka sieciówka właśnie pochwaliła się swoim kolejnym genialnym projektem. Tym razem specjaliści z oddziału firmy mieszczącym się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, we współpracy ze scenografami “Przyjaciół”, “Stranger Things” i “The Simpson” stworzyli sesję zdjęciową, której celem było odtworzenie znanych z wymienionych produkcji przestrzeni.

Sesja została zrobiona z pomocą oprogramowania 3D, a pracujące przy niej osoby zadały sobie niemało trudu, żeby przekartkować katalog w celu znalezienia takich mebli, które przypominałyby te ze znanych seriali.

Jeśli zatem marzyliście kiedyś, żeby Wasz salon wyglądał tak, jak salon Homera Simpsona, a może macie sentyment do pokoju z “Przyjaciół” czy podoba się Wam kwiecista tapeta z domu Joyce ze “Stranger Things”, możecie odtworzyć je w swoim mieszkaniu. Oczywiście przy użyciu mebli z IKEI.

Wszystkie artykuły znajdziecie w najnowszym katalogu albo na stronie szwedzkiej sieciówki. Pokój z Simpsonów w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 2795 zł. Oczywiście mówimy tylko o meblach. Nieco więcej należy wydać, by otworzyć wnętrze z “Przyjaciół”, bo 3787 zł. Najdroższy jest salon urządzony na wzór “Stranger Things” – 5893 zł.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Lifestyle:

Banksy pokazał swoje prace w Wenecji, a policja go przegoniła

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora