O ile drugi dzień upłynął w znacznej większości pod znakiem muzyki tanecznej i “okołodiscopolowej”, tak finałowy, trzeci dzień KultURaliów był dedykowany w głównej mierze fanom ciężkiego brzmienia i rapu.

 

Koncertowy wieczór rozpoczął się około godziny 20.00 występem mało znanego zespołu metalowego Psycho Visions, przed którym stało trudne zadanie. Ciężko bowiem występować przed artystą pokroju Quebonafide, a to właśnie ciechanowski raper pojawił się na scenie na kwadrans przed 21.00. Warto wspomnieć, że był on antybohaterem zeszłej edycji KultURaliów, bowiem pomimo bycia gwiazdą wieczoru, był  on zmuszony do odpuszczenia występu. Rzeszowscy fani nie okazali się pamiętliwi i zebrali się w dużej liczbie pod sceną, pomimo wczesnej pory i jasnego jeszcze nieba. Quebonafide, Krzy Krzysztof i DJ Moyes byli zachwyceni swą publiką i zaprezentowali największe przeboje ciechanowskiego rapera z dwóch ostatnich wydanych przez niego albumów – solowej “Egzotyki” i nagranej wspólnie z Taco Hemingwayem “Somy 0,5 mg”.

Publika bawiła się fenomenalnie, choć osobiście liczyłem na choć jeden lub dwa starsze utwory, będące niegdyś podstawą koncertowej rozpiski Quebo. Po godzinnym występie na scenie znowu zaczęły rządzić ostrzejsze brzmienia. Najpierw swoje show zaprezentował zespół Łydka Grubasa, a po nim w nostalgiczną podróż do soundtracku z filmu “Kiler” zabrały nas Elektryczne Gitary. Romantycy Lekkich Obyczajów rozgrzali zebraną publikę do czerwoności, a finałowy dzień KultURaliów spuentował rapowy skład Polska Wersja, dla którego pod sceną, choć pora była już późna, wciąż zebrane było całe gro fanów ulicznego brzmienia.

Tegoroczne wydarzenie na pewno nie wyglądało tak, jak jeszcze dwa tygodnie temu wyobrażali sobie organizatorzy, ale podtrzymuję zdanie, że udźwignęli oni ciężar problemu wynikłego z nagłej zmiany miejsca imprezy, jak zwykle musieli też walczyć z pogodą. Pozostaje mieć nadzieję, że ów niefortunny splot wydarzeń zaprocentuje już w przyszłym roku podczas kolejnej edycji KultURaliów.

 

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Zabawa w rytmie disco polo i folku – sprawozdanie z drugiego dnia KultURaliów!

Autor artykułu

Paweł Paczocha

Wszystkie wpisy autora