25 May, 2019

Co zobaczyć w Mediolanie?

  1. Co zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan należy do najbardziej znanych i popularnych włoskich miast. Zarazem jest to stolica mody i designu. Co warto zobaczyć udając się do słynnego Milano na city break?

 

  1. Duomo di Milano

Gotycka katedra, która znajduje się na ogromnym placu jest największym kościołem we Włoszech i zarazem symbolem Mediolanu. Obiekt mieści się w samym sercu miasta, które dodajmy, jest trzecim najczęściej odwiedzanym miejscem we Włoszech. Zatem musicie być nastawieni na tłumy turystów. Katedra jest bogato zdobiona zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, widnieją na niej rzeźby, gargulce i liczne witraże.

  1. Galeria Vittorio Emanuele II

Tak, jak zostało to podkreślone na wstępie, Mediolan to stolica mody, zatem warto odwiedzić jakiś przybytek z nią związany. Może to być XIX-wieczna galeria handlowa, która została zbudowana na planie krzyża, a na jej środku znajduje się szklana kopuła. Spacerując po galerii można podziwiać neorenesansowe kamienice, w których znajdują się butiki znanych projektantów.

  1. Zamek Sforzów

Ceglany Zamek Sforzów znajduje się w samym sercu Mediolanu. Otaczają go mury i sucha fosa, a w środku znajduje się spory dziedziniec. Wejście na teren zamku jest bezpłatne, natomiast za wstęp do środka, w którym znajduje się muzeum Castello Sforzesco (można podziwiać w nim najsłynniejsze dzieło Michała Anioła, Pietę Rondanini), jest płatne. Oczywiście zobaczycie w nim także inne dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barkowej.

Zaraz za zamkiem zaczyna się park Sempione, w którym można odpocząć, zrobić piknik czy poleżeć z książką.

  1. Teatr La Scala

Ten niepozorny budynek kryje w sobie jedną z najsłynniejszych scen operowych na świecie. Jeśli jesteście fanami muzyki klasycznej, warto żebyście odwieźli jego wnętrze.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Fuerteventura – królestwo rajskich plaż

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora