W tym roku Uniwersytet Rzeszowski zyskał znaczące wsparcie. Przyłączyły się do niego dwie prywatne uczelnie, które od wielu lat współpracowały przy tworzeniu juwenaliów Politechniki Rzeszowskiej, czyli Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. W związku z budową Centrum Atletycznego przy ulicy Cichej organizatorzy musieli też zmienić lokalizację imprezy. Do końca decydowano pomiędzy stadionem Resovii i placem targowym na ulicy Dołowej i ostatecznie postawiono na tę drugą lokację.

 

Już pierwszego dnia, 23 maja, po zaplanowanym korowodzie, uczestnicy będą mogli przebierać w propozycjach koncertów. Gwiazdą wieczoru będzie bowiem zespół Zakopower, a wcześniej na scenie pojawi się mocna reprezentacja nurtu rapowego, czyli Pawbeats, VNM, Bonson, Bisz i Te-Tris. Fani innego rodzaju muzyki także nie mogą być zawiedzeni – będą bowiem mieli okazję zobaczyć na żywo zespół Hunter, Marikę, Natalię Grosiak czy Grzegorza Hyżego. Drugiego dnia, w piątek, zaplanowane są koncerty bardziej rozrywkowe. Na scenie pojawi się popularny Qbik, a także wykonawcy disco polo: Łobuzy, Top Girls, Borys LBD czy Kordian.

Starsi fani z pewnością cieszą się także na obecność zespołów Big Cyc oraz Brathanki. Trzeciego dnia organizatorzy postawili na finał rapowo-rockowy, bo gwiazdą wieczoru ma być Quebonafide, którego występ ma być zapewne rekompensatą za zeszłoroczną absencję, a poza nim na scenie pojawią się: Elektryczne Gitary, Romantycy Lekkich Obyczajów, Łydka Grubasa i Polska Wersja. Prawdopodobnie nie zmieni się, w porównaniu do poprzednich lat, sytuacja z biletami. Osoby bez statusu studenta będą musiały zapłacić za wstęp. Ceny i miejsca sprzedaży w najbliższych dniach powinny pojawić się na stronie www.kulturalia.urz.pl.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Co zobaczyć na Sardynii?

Autor artykułu

Paweł Paczocha

Wszystkie wpisy autora