W jakim kierunku pójdzie MCU? Nowy trailer filmu “Spider-Man: Daleko od domu” odpowiada na to pytanie. Uwaga! Spoilery!

 

Jeszcze przed premierą “Avengers: Koniec Gry” wielu obstawiało, że kolejna produkcja z kuźni Marvela,  będzie prequelem poprzednich filmów z MCU – w końcu tytułowy Człowiek Pająk zniknął, gdy Thanos pstryknął palcami. Okoliczności zmieniły się zarówno po premierze Avengers, jak i nowego trailera filmu o Spider-Manie.

Jeśli zastanawialiście się, jak braciom Russo, twórcom Avengersów, udało się uniknąć spolierów, śpieszmy z odpowiedzią. Otóż do 6 maja obowiązywało na nie embargo, dlatego też dzisiaj nieco więcej wiadomo na temat kolejnego filmu z marvelowskiej kuźni.

Nowy trailer “Spider-Man: Daleko od domu” rozpoczyna się od wystąpienia Toma Hollanda, znanego widzom jako Peter Parker. Aktor przestrzega widzów, że sceny z zapowiedzi filmu zawierają spoilery z Avengersów. A co mamy później?

Zatem, nowy obraz ze Spider-Manem nie będzie prequelem, a normalną kontynuacją, która rozegra się po wydarzeniach z megahitu Marvela. Główny bohater wybierze się na szkolną wycieczkę do Europy, a dokładniej do Londynu, gdzie na swojej drodze napotka nowe zagrożenie, a o pomoc poprosi go nie kto inny, jak Nick Fury. Peter stara się także wypełnić pustkę po odejściu Iron Mana, który był jego idolem i mentorem.

W zwiastunie pojawia się również nowy termin – multiwersum. Co to za twór? Zbiór wszystkich możliwych wszechświatów.

Prócz Hollanda i Samuela L. Jacksona w filmie zobaczymy Jake’a Gyllenhalla w roli Mysterio, Colbie Smulders jako agentkę Hill i Zendayę jako MJ. Obraz wyreżyserował Jon Watts, który był odpowiedzialny za “Spider-Man: Homecoming”.

Nowy film o przygodach Człowieka Pająka wejdzie do kin 5 lipca.

 

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Czy Chilling Adventures of Sabrina zmierza w dobrym kierunku? Recenzja 2. sezonu

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora