Wycieczki śladami “Gry o tron” nikogo nie dziwią. Przy ilości fanów serialu i dzisiejszych możliwościach turystycznych taki stan rzeczy nie powinien zaskakiwać. Lidl wychodzi z ciekawą ofertą skierowaną do wszystkich widzów serialu i entuzjastów podróży.

 

Oferta niemieckiej sieciówki właśnie poszerzyła się o wycieczkę śladami “Gry o tron”. Kierunek? Islandia! Właśnie tam kręcono sceny, które w serialu rozgrywały się za np. murem.

Hitowa produkcja HBO miała wiele planów zdjęciowych, ale łączy je jedno – od momentu osiągnięcia przez serial ogromnego rozgłosu, liczba odwiedzających miejsca, w których kręcone były zdjęcia, zaskakująco się powiększyła. W przypadku Dubrownika (Królewska Przystań) mówimy o 15% wzroście liczby turystów, a jeśli mowa o Belfaście (plan Winterfell) będzie to 11%. Fani “Gry o tron” chętnie udają się także do Islandii, gdzie kręcono sceny z wolnymi ludźmi zza muru.

W ofercie Lidla znalazła się wycieczka organizowana w terminie 20-24 września 2019 roku. Cena za osobę to 3979 zł. Kierunek? Islandia. A jaki jest plan?

  1. Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Kelfaviku, zakwaterowanie w hotelu w Reykjaviku.

  1. Dzień 2.

Zwiedzanie Reykjaviku rozpocznie się od starego portu, później turyści przejdą do opery i obejrzą rzeźbę Sun Voyagera. Kolejny miejscem odwiedzin będzie restauracja Perlan, w której znajduje się punkt widokowy. Następnie wycieczkowicze zobaczą osadę Hof, kościół Hallgrímskirkja i centrum starego miasta.

  1. Dzień 3.

Podróż po wybranych lokalizacjach filmowych jak wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir i malownicza dolina Tjorsarrdalur. W tych miejscach można podziwiać góry, wodospady i piękne krajobrazy. Przystanek odbędzie się dokładnie w miejscu, w którym Brienne walczyła z Aryą i Ogarem. Później w planach jest zwiedzanie wioski Olly’ego. Turyści zobaczą także miejsce, w którym znajduje się Krwawa Brama.

  1. Dzień 4

Czas wolny na zwiedzanie Reykjaviku lub wybranie się na którąś z dodatkowych wycieczek. Wieczorem powrót do Polski.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Lifestyle:

Trening daje więcej szczęścia niż pieniądze?

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora