Jaki wakacyjny kierunek najchętniej obierają Polacy? Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego na temat ruchu czarterowego wynika, że najchętniej udajemy się do Turcji i Tunezji, a coraz rzadziej kierujemy się do Hiszpanii.

 

Dane opublikowane przez ULC wskazują na rejsy, które cieszą się największym zainteresowaniem w biurach podróży – opublikowane zestawienie zawiera najpopularniejsze kierunki z polskich lotnisk w ruchu czarterowym. Do jakich kurortów w roku 2018 najchętniej latali Polacy?

Zaznaczmy od razu, że w rankingu nie uwzględniono cieszącej się popularnością wśród naszych rodaków Chorwacji, a wszystko dlatego, że w to miejsce najczęściej udajemy się samochodem.

Skupmy się teraz na danych ULC, z których wynika, że najchętniej wybieramy się na wakacje do położonej w Turcji Antalyi. Na przestrzeni ostatnich lat podwoiła się także liczba Polaków, którzy odpoczywają na Riwierze Tureckiej. W zeszłym roku było ich 653 tysiące.

Na drugim miejscu uplasowała się bułgarska Warna oraz grecki Heraklion.

Co więcej, do łask wracają kraje północnej Afryki, które w ostatnich latach turyści omijali szerokim łukiem. Najpopularniejszym kierunkiem jest Hurghada.

Podobna sytuacja ma miejsce z Tunezją. W zeszłym toku lotnisko w Monastyrze odwiedziło ponad 60 tysięcy polskich turystów.

Na popularności zyskuje Albania, rok temu przez lotnisko w Tiranie przewinęło się 108 tysięcy Polaków.

Ciekawa sytuacja ma miejsce z Hiszpanią. W ostatnich latach Polacy chętniej wybierali to państwo w obawie o własne bezpieczeństwo w Turcji czy w Egipcie. Natomiast teraz, gdy troski naszych rodaków stają się coraz mniejsze, spada zainteresowanie Hiszpanią. Wpływ na taki stan rzeczy mają również stale rosnące w tym kraju ceny.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Co zobaczyć w Neapolu?

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora