Już za chwilę, za chwileczkę Unia Europejska zakaże produkcji sztućców jednorazowego użytku z plastiku. Producenci piknikowej zastawy już o tym wiedzą i wychodzą naprzeciw nowym ustawom i oczywiście własnej kieszeni. Zobaczcie, jakie ekologiczne rozwiązania ma dla nas Lidl i Biedronka.

 

Choć ustawa zakazująca produkcji jednorazowych naczyń plastikowych zacznie obowiązywać od 2021 roku, już teraz na rynku pojawiają się pierwsze ekologiczne zamienniki. I bardzo dobrze, w końcu powoli zaczynamy grillowy sezon, a opcja wkroczenia w niego z eko zastawą wydaje się być najlepszą z możliwych.

W ofercie Lidla od dawna można było kupić produkty z linii BIO jak warzywa i owoce z upraw ekologicznych i w biodegradowalnych opakowaniach. Teraz niemiecka sieciówka idzie o krok dalej i zamierza w skali najbliższego roku wyeliminować 140 ton plastiku.

Właśnie dlatego w ofercie sklepu pojawiły się jednorazowe naczynia w biodegradowalnej wersji.

“Dbamy o środowisko naturalne i redukujemy ilość plastiku. Kolejnym krokiem jest zaproponowanie biodegradowalnych naczyń jednorazowych. Nasze talerze i tacki są wyprodukowane w 100% z celulozy naturalnej. Kubki i słomki nie zawierają plastiku, zaś sztućce są drewniane” – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Ekologiczną drogą podąża także Biedronka. W tej sieci kupicie kubki, talerze i sztućce wykonane z PLA, czyli ekologicznego materiału zrobionego z kukurydzy, papieru, pulpy trzcinowej lub celulozowej, do których wykonania nie były wykorzystywane nieodnawialne źródła energii. Szukajcie ich w linii “Świętuj Dzień Grilla”.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Lifestyle:

Wszystkie emoji, które pojawią się w 2019 roku

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora