Fuerteventura to jedna z najpopularniejszych wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich, słynącą z rajskich plaż, które zajmują ponad 150 kilometrów całej linii brzegowej. Na tutejszych plażach każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy słonecznych kąpieli, jak i wielbiciele sportów wodnych czy poszukiwacze romantycznych zakątków.

 

Rzeźba Fuerteventury formowana była przez wiele milionów lat przez praktycznie nieprzerwane podmuchy ciepłych wiatrów.  Dlatego, tam, gdzie 20 milionów lat temu rosły lasy, obecnie rozciągają się kilometry piaszczystych plaż. Tutejsze plaże to zarówno raj dla miłośników uprawiania różnorodnych sportów wodnych, doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które zwiedzać mogą wspólnie urocze wiosko rybackie czy dziewicze i ukryte zakątki, idealne na romantyczny wypoczynek we dwoje. Bo Fuerteventura to przede wszystkich plaże, niebiańskie plaże, jednak nie ma tu czasu na nudę!

Wyspa Fuerteventura dzieli się na dwie części – północną i południową. Część północną charakteryzują wielkie piaszczyste kąpieliska, z kolei południowa to niekończące się rajskie plaże.

Plażowanie na całej wyspie, jest jeszcze bardziej przyjemne dzięki wielu udogodnieniom, które czekają tu na gości. Ponadot, znajduje sięż osiem plaż uhonorowanych Błękitną Flagą: Playa Blanca, Gran Tarajal, Las Playitas, Grandes Playas de Corralejo, Costa Calma, Esquinzo-Butihondo, Solana Matorral i La Concha-El Cotillo.

Co jednak poza plażami? Dzikie, ukryte na wyspie urokliwe zatoczki, a także niewielkie rybackie miasteczka, z których każde ma wyjątkowo atmosferę. Tradycja rybacka na Fuerteventurze jest zakorzeniona bardzo głęboko. Wioski rybackiej rozsiane są po całej wyspie i każda z nich przylega do niewielkiej plaży, i przyciąga rodzinnymi restauracjami, gdzie skosztować można znakomicie przyrządzonych specjałów prosto z oceanu. Polecamy szczególnie takie miejscowości jak: El Cotillo, Corralejo, Los Molinos, Puerto Lajas, Las Salinas, Pozo Negro, Las Playitas, El Puertito, Ajui.

Ktoś z Was miał okazję zwiedzać Fuerteventurę? Jakie są Wasze wrażenia?

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Oto najgorsze miejsca w samolotach Ryanaira

Autor artykułu

Agnieszka Głowacka

Wszystkie wpisy autora