14 April, 2019

Co zobaczyć na Sardynii?

  1. Co zobaczyć na Sardynii?

Sardynia przyciąga turystów szmaragdowymi zatokami kontrastującymi z szarymi skałami o bardzo charakterystycznych kształtach. Co warto zobaczyć na drugiej pod względem wielkości wyspie na Morzu Śródziemnym?

 

Plaże pozbawione tłumu turystów, skaliste wybrzeża, zatoczki otoczone klifami, jaskinie, groty ze stalaktytami i stalagmitami oraz kręte górskie drogi. Czy właśnie tak wygląda Wasz wakacyjny cel? Jeśli tak, koniecznie wybierzcie się na Sardynię. Co warto na niej zobaczyć?

  1. Grota Neptuna

Coś dla fanów jaskiń. Wiek Groty Neptuna szacuje się na 130 milionów lat. Przypadkowo odkrył ją lokalny rybak, dzisiaj uznawana jest za najpiękniejszą tego typu atrakcję na całej wyspie. W jej środku odkryjecie ogromną ilość stalagmitów i stalaktytów, a nawet 120-metrowe słone jezioro. Intensywna barwa jaskini to zasługa czerwonego wapienia. Cała Grota Neptuna liczy ponad 4 km długości, a żeby się do niej dostać należy pokonać 650 schodków.

  1. Costa Paradiso

Pod tą nazwą kryje się Rajskie Wybrzeże ciągnące się przez 70 km na północy wsypy. Jest to urokliwe miejsce, pełne czerwonych skał, zieleni i widoku na lazurową wodę.

  1. Bosa

Kolorowe miasteczko, w którym możecie napawać się widokiem wąskich uliczek i pastelowych kamienic ciągnących się od podnóża po szczyt wzgórza, który zwieńczony jest zamkiem. Na dole natomiast znajdziecie pełną uroku rybacką starówkę.

  1. Capo Testa

Najbardziej wysunięty na północ punkt Sardynii. Koniecznie należy odwiedzić w nim latarnie morską. Miejsce to zachwyca także granitowymi skałami wyżłobionymi przez wiatr i wodę.

  1. Skała Słonia

Skała, którą znajdziecie po drodze Castelsardo swoim wyglądem przypomina słonia. Jest to jeden z turystycznych celów oraz symbol całej wyspy.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Pierwsze inteligentne miasto w Europie

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora