Nie da się ukryć, że polska mapa festiwalowa z roku na rok robi się coraz ciekawsza i coraz potężniejsza. W tym roku dodajemy do niej kolejną pineskę – a to za sprawą Fest Festivalu, który w sierpniu po raz pierwszy odbędzie się na Śląsku. Trzeba przyznać, że wchodzi na festiwalowy rynek z dużym przytupem bo nazwiska artystów, którzy się na nim pojawią robią naprawdę ogromne wrażenie!

 

W wakacyjnym kalendarzu muzycznych festiwali pojawiła się zupełnie nowa pozycja – to Fest Festiwal. Jego pierwsze edycja dobędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 23 i 24 sierpnia. Od pewnego czasu znany był niepełny line-upie wydarzenia, w którym znaleźli się między innymi Wu-Tang Clan, Little Dragon, Vitalic oraz Lost Frequencies.

Z kolei nie tak dawno poznaliśmy nazwiska kolejnych gwiazd, które z pewnością przyciągną tłumy fanów na inauguracyjną edycję chorzowskiego festiwalu, na to przynajmniej liczą niezwykle ambitni organizatorzy tego wielkiego muzycznego wydarzenia.

Obok Wu-Tang Clanu, drugim headlinerem Fest Festivalu będą bracia Lawrence, czyli duet Disclosure, którego w Polsce nie było już ładnych parę lat. Grupa wystąpi w Parku Śląskim z DJ setem.

Kogo jeszcze usłyszymy? Kolejną gwiazdą będzie była wokalistka Moloko i solistka – Rosin Murphy. To będzie już kolejny wizyta irlandzkiej piosenkarki w naszym kraju. Czy podczas festiwalu usłyszymy jej nowe piosenki, czy też hity z jej ostatniego albumu z 2016 roku?

Kto jeszcze będzie obecny w sierpniu w Chorzowie? Lost Frequencies – czyli król belgijskiej muzyki elektronicznej, który zdobył popularność, dzięki remiksowi piosenki artysty country Eastona Corbina „Are You with Me”.

 

Nie zabraknie również polskich artystów. Usłyszeć będzie można między innymi: Sokoła, albo inaczej, Pawła Domagałę, zespół Tulia, Arka Kłusowskiego, Baranovskiego, Jagodę Kret, Kolory oraz Stanka.

Więcej informacji o Fest Festiwalu (wszystkich artystów, ceny biletów oraz daty ich sprzedaży) znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej: www.festfestival.pl/

Kto z Was wybiera się w sierpniu do Chorzowa?

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Płyty idealne na wiosnę

Autor artykułu

Agnieszka Głowacka

Wszystkie wpisy autora