3 April, 2019

Najpiękniejsze zamki świata

  1. Najpiękniejsze zamki świata

Zamki zawsze kojarzą się z bajkową otoczką, tajemniczymi legendami i ciekawymi historiami. Przyciągają także swoim ogromem, majestatycznością i niesamowicie piękną architekturą. A jeśli wokół znajduje się dużo zieleni i piękne ogrody, wtedy całkowicie możemy przenieść się w czasie. Poznajcie najpiękniejsze zamki świata.

 

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie wybrać się na kolejną wycieczkę, mamy dla Was idealne rozwiązanie – wybierzcie się w podróż najpiękniejszych zamków na świecie. Nie jest ona wcale taka trudna, ponieważ te rzeczywiście najcudowniejsze (naszym zdaniem) znajdują się całkiem niedaleko nas.

Zamek Neuschwanstein w Niemczech

Uchodzi za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Nic, więc dziwnego, że znalazł w czołówce filmów Walta Disneya. Aby go zobaczyć, trzeba udać się do południowej Bawarii w Niemczech. Powstał w XIX wieku i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w tym kraju.

Zamek Colomares w Hiszpanii

Mimo, że nazywany jest zamkiem, w rzeczywistości wcale zamkiem nie jest. Chociaż imponuje wielkością – ma powierzchnię 1500 m2, został w całości poświęcony pamięci wielkiego odkrywcy – Krzysztofowi Kolumbowi i, tym samym jest największym tego typu obiektem na świecie.

Zamek w Branie w Rumunii

 

To zamek znanego z literatury słynnego hrabiego – Draculi. Dzięki książce Brama Stokera, średniowieczny zamek w Branie przyciąga fanów powieści grozy, a także miłośników pięknej architektury.

Mont-Saint Michel we Francji

Choć klasztor, a nie zamek, nie mogło zabraknąć go na naszej liście. Położony na wyspie na kanale La Manche budynek wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak mówią niektóre źródła, pierwsze zabudowania pojawiły się tu już w 708 roku. To właśnie wtedy biskup Aubert z Avranches doświadczył objawienia św. Michała i, na pamiątkę tego zdarzenia wybudował kaplicę.

Carskie Sioło w Rosji

Carskie Sioło jest barokowym kompleksem pałacowo-parkowym, i mimo, że zamkiem nie jest wygląda niesamowicie bajkowo. Obiekt ten powstał w XVIII wieku i był przez długi czas rezydencją carów. Znajduje się w mieście Puszkin, około 30 km od Petersburga.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Jakim turystą jest Polak?

Autor artykułu

Agnieszka Głowacka

Wszystkie wpisy autora