“Tamte dni, tamte noce” to nie tylko jeden z piękniejszych filmów z 2017 roku, ale i obraz, który odniósł ogromny sukces. Na jego koncie widnieje Oscar za najlepszy scenariusz. Dobra wiadomość jest taka, że film doczeka się kontynuacji, a oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć.

 

Twórca “Tamtych dni, tamtych nocy”, Luca Guadagnino, tworząc scenariusz filmu ściśle współpracował z autorem powieści, na której opiera się produkcja. Teraz André Aciman pisze kontynuację losów Eliego i Olivera. “Find me”, bo taki będzie tytuł książki, trafi na półki księgarni jeszcze w tym roku, a dokładniej 9 października.

Prace nad scenariuszem ekranizacji nowej książki Acimana już się zaczęły, dlatego możemy spodziewać się sequela “Tamtych dni, tamtych nocy” już w przyszłym roku. Znamy również zarys fabuły. Jesteście ciekawi?

Autor książki, André Aciman, uchylił rąbka tajemnicy odnoście kontynuacji książki. Podczas pisania pierwszej części, sam wiele nauczył się i dowiedział o miłości, tolerancji i intymności. W “Find me” autor skupi się na perspektywie ojca Eliego, profesora Perlmana, który po rozwodzie z żoną, przenosi się  z Florencji do Rzymu i poznaje kogoś, kto odmieni jego życie. W tym samym czasie Elio jest znanym pianistą i planuje przeprowadzić się do Paryża. W mieście miłości, czeka go kolejny romans. Oliver natomiast myśli o tym, żeby przeprowadzić się z rodziną do Europy.

Luca Guadagnino zdradził podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, że ma już pomysł na sequel “Tamtych dni, tamtych nocy” i wie, jak mniej więcej będzie wyglądał kolejny film.

Czekamy!

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Powstanie film o Davidzie Bowiem i wiadomo już, kto zagra główną rolę

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora