Po sukcesie gry “Pokémon GO” wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość, przychodzi pora na kolejną tego typu atrakcję, a jej głównym bohaterem będzie znany czarodziej, Harry Potter.

 

Twórcy gry “Pokémon GO”, która nie tylko skłoniła miliony osób na całym świecie do wyjścia z domu i zaprezentowała światu wykorzystanie nowej technologii w postaci rozszerzonej rzeczywistości, ale i przywróciła do łask kolorowe Pokemony, wraca z kolejną grą. Nie da się ukryć, że wspomniana aplikacja okazała się prawdziwą rewolucją i stała się najpopularniejszą grą, która wykorzystuje świat rzeczywisty i ten stworzony przez grafików na potrzeby rozrywki.

W każdym razie, gdy Pokemony powoli zaczynają się nudzić, nadchodzi “Harry Potter: Wizards Unite”. Schemat gry będzie analogiczny do swojego poprzednika. Wyjątkiem będzie oczywiście fakt, że tym razem aplikacja będzie osadzona w świecie czarodziejów przemierzających przestrzenie miejskie, odkrywających magiczne elementy i posługujących się magią. Ich zadaniem będzie pokonanie dystansów, odkrywanie legendarnych bestii i przedmiotów powiązanych ze światem czarów. Użytkownicy będą mieli możliwość wchodzenia w interakcję z innymi graczami.

Data premiery aplikacji nie jest jeszcze znana, wiadomo za to, że będzie ona dostępna w Google Play.

Czy podobnie jak w przypadku Pokemonów, gra przywróci do łask postać nastoletniego czarodzieja? Oczywiście nie można mówić w jego przypadku o jakimkolwiek odejściu do lamusa, ale możliwe, że powinniśmy szykować się na kolejną falę popularności Harry’ego Pottera.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Lifestyle:

Nowe trendy w branży fast food

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora