24 March, 2019

Filmy podobne do Narodzin gwiazdy

  1. Filmy podobne do Narodzin gwiazdy

Film „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych podbił serca milionów widzów na całym świecie. Poza wciągającą historią, nie można zapomnieć o wspaniałej muzyce oraz niesamowitych kreacjach aktorskich. Dziś, dla wszystkich fanów tej produkcji mamy niespodziankę – polecamy 5 innych filmowych historii, które podobne są właśnie do „Narodzin gwiazdy”.

 

„Spacer po linie”

W filmie “Spacer po linie” w główne role wcielili się Reese Witherspoon i Joaquin Phoenix, przedstawiając przepiękną historię miłosną Johnny’ego Casha i June Carter. Czy związek między różnymi od siebie, muzykami, mimo wielu trudności i ogólnego sprzeciwu społeczeństwa na szansę przetrwać? Czy buntowniczy charakter i wielka kariera mogą iść w parze z wielkim uczuciem? Film „Spacer po linie” w 2006 roku zdobył 5 nominacji do Oscara, a laureatką nagrody została Reese Witherspoon za rolę June Carter.

 

 

„Szalone serce”

Głównym bohaterem filmu jest podstarzały muzyk country, którego kariera chyli się ku upadkowi. Ma za sobą trzy nieudane małżeństwa, wyniszczające trasy koncertowe, litry wypitego alkoholu i jest zmęczony życiem. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia spotyka młodą dziennikarkę muzyczną. Między nimi, mimo sporej różnicy wieku, rodzi się głębokie uczucie. Czy niełatwa przeszłość muzyka i dzieci młodej kobiety staną na przeszkodzie ich szczęściu?

 

 

„Zacznijmy od nowa”

„Zacznijmy od nowa”  to nie kolejna, typowa miłosna historia, a opowieść o pięknej przyjaźni i muzyce, która może odmienić życie. Początkująca piosenkarka i kompozytorka Gretta (Keira Knightley) towarzyszy swojemu chłopakowi (Adam Levine) w negocjacji prestiżowych kontraktów muzycznych w Nowym Jorku. Sławny producent – Dan (Mark Ruffalo) po rozstaniu z żoną oraz przez problemy z nastoletnią córką stracił kontakt z rzeczywistością. Gdy w jednej z niewielkich knajp na Manhattanie poznaje Grettę wszystko się zmienia. To spotkanie, w dość nieoczekiwany sposób zmieni życie wszystkich bohaterów.

 

Co sądzicie o naszych propozycjach? A może znacie jeszcze inne filmy, które przypominają „Narodziny gwiazdy”?

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Wielki hit – „Książę w Nowym Jorku” powraca!

 

Autor artykułu

Agnieszka Głowacka

Wszystkie wpisy autora