20 March, 2019

Powrót rowerów miejskich do Rzeszowa

  1. Powrót rowerów miejskich do Rzeszowa

Zeszłoroczny sezon letni oraz początek jesiennego w Rzeszowie zdominowały miejskie rowery i skutery firmy Blinkee.City. Choć był to jedynie pilotażowy program, został bardzo ciepło odebrany przez mieszkańców miasta. Niestety, w tym roku nie zapowiada się na powrót do stolicy innowacji dobrze znanych nam jednośladów. Co w zamian?

 

Choć pojazdy Blinkee.City sprawdziły się w 2018 roku, nie masz szans na ich powrót w tegorocznym sezonie. Dlaczego? Rozchodzi się oczywiście o pieniądze. Wspomniana marka w zeszłym roku mogła zaproponować władzom miasta program pilotażowy. W tym roku miasto musiałoby podpisać umowę z firmą na nieco odmiennych warunkach niż te z zeszłego roku.

Dodajmy, jakimi wynikami mogło pochwalić się Blinkee.City w stolicy Podkarpacia. 3,5 wypożyczeń na rower dziennie w okresie 3 miesięcy współpracy (w porównaniu do Warszawy 5,5 wypożyczeń dziennie po 6 latach współpracy). Większym zainteresowaniem cieszyły się skutery, które wypożyczano 7-8 razy dziennie. Dodatkowo pojazdy miały mniejszą ilość uszkodzeń niż te wykorzystywane w innych miastach.

Jednak w tym roku szukany jest inny dostawca, ponieważ miasto chce przeznaczyć na projekt kwotę mniejszą niż rok temu.

Pod uwagę brany jest zatem “tańszy” dostawca sprzętu miejskiego. Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a raczej władz miasta, wychodzi firma Romet, która ma do zaoferowania dobre rowery klasyczne oraz elektryczne, skutery i hulajnogi elektryczne.

W zeszłym roku w specjalnej aplikacji umożliwiającej korzystanie ze sprzętu miejskiego zarejestrowało się kilkanaście tysięcy osób. Większość z nich była bardzo zadowolona z usługi.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Lifestyle:

Akcja Kupuję, nie marnuję w Lidlu

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora