Sequel “Aquamana” był przesądzony od momentu, w którym film zrobił niemałe zamieszanie w box office. Dzisiaj można już mówić o szczegółach drugiej części blockbustera.

 

1,1 miliarda dolarów – tyle w box office zarobił “Aquaman”. Do tego należy doliczyć gadżety sprzedawane w ramach promocji filmu i mamy odpowiedź na to, dlaczego Warner Bros. już szykuje się do kontynuacji historii. Oczekiwaną przez fanów produkcji nowinę zdradził dziennikarz pracujący dla “The Hollywood Reporter”, strony poświeconej rozrywce, którą w pełni można uznać za wiarygodną. Borys Kit, bo tak nazywa się wspomniany mężczyzna, zdradził, że film trafi do kin dopiero 16 grudnia 2022 roku, czyli aż 4 lata po premierze pierwszej części.

Co na razie wiadomo o produkcji? Na pewno za kamerą ponowie stanie James Wan. Reżyser doczekał się wielu pochlebnych opinii dotyczących obrazu, który zaprezentował w filmie. Jeśli chodzi o fabułę, to jej namiastkę poznaliśmy już w scenie po napisach. Przeciwnikiem Aquamana będzie Black Manta. Panowie stoczyli na łamach komiksów wiele pojedynków, zatem możemy szykować się na sporo scen walk w drugiej części.

Dla fanów “Aquamana” mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość, prócz sequela produkcji, planowany jest także jej spin-off. “The Trench” będzie historią o Atlantydzie, którą zamieszkują śmiertelnie niebezpieczne i spektakularnie wyglądające na ekranie stworzenia. Scenariusz do filmu stworzą Noah Gardner i Aidan Fitzgerald, a ma być on utrzymany w klimacie horroru. Niestety przewidywana data premiery “The Trench” nie została jeszcze podana.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Kolejna polska powieść doczeka się serialu

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora