Po sukcesie pierwszego sezonu “Nawiedzonego domu na wzgórzu” jego kontynuacja była nieunikniona, ale na wszelkie szczegóły musieliśmy czekać aż do momentu, w którym reżyser serialu, Michael Flanagan, zakończy pracę nad filmem “Doktor Sen”. Łapcie szczegóły dotyczące kontynuacji jednego z lepszych seriali 2018 roku.

 

Michael już wcześniej zapowiedział, że nie przewiduje kontynuowania historii z rodziną Crainów. Zdaniem reżysera ci, nacierpieli się w pierwszym sezonie tyle, że należy dać im żyć własnym życiem. Cały serial ma natomiast przyjąć formę antologii o nawiedzonych domach i nawiedzonych ludziach. Flanagan nie wyklucza jednak, by aktorzy, których widzieliśmy w “Nawiedzonym domu na wzgórzu” powrócili w kolejnych częściach w całkowicie nowych rolach. Podobny zabieg został zastosowany w “American Horror Story” przez Ryana Murphy’ego.

Dzisiaj wiadomo, że 2. sezon serialu będzie nosił tytuł “The Haunting of Bly Manor”, a jego scenariusz będzie oparty na gotyckim horrorze psychologicznym “The Turn of the Screw” napisanym przez Henry’ego Jamesa. Polska nazwa książki to “W kleszczach lęku” lub “Dokręcanie śruby”. Akcja rozgrywa się w willi w starej wsi, a jej bohaterami jest dwójka sierot oraz opiekująca się nimi młoda guwernantka.

Flanagan zapowiedział już na swoim Twitterze, że tradycja ukrywania duchów w różnych scenach serialu będzie pielęgnowana. Na premierę “The Haunting of Bly Manor” musimy poczekać do przyszłego roku, jednak jeśli będzie to obraz godny pierwowzoru i zapowiadający się tak obiecująco, jak dotychczas, nie będzie to stracony czas.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Pierwsze zdjęcia promocyjne z finałowego sezonu Gry o tron

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora