Wielkich hit z końca lat 80. Powraca na ekrany kin! Kiedy obejrzeć będziemy mogli komedię „Książę w Nowym Jorku 2”, o czym będzie druga część kultowego filmu i czy w obsadzie ponownie znajdą się Eddie Murphy i Arsenio Hall?

 

Mamy wrażenie, że ten film znają wszyscy! „Książe w Nowym Jorku” był pod koniec lat 80. Wielkim kinowym hitem. Opowiada historię afrykańskiego księcia Akeema, który ma się ożenić, na polecenie rodziców z, według nich godną partnerką, która wykonuje każde, dosłownie każde polecenie młodego arystokraty. Akeem nie wydaje się być z tego powodu zadowolony i sam chce zdecydować o wyborze swojej życiowej partnerki. Jego rodzice, choć początkowo sceptycznie podchodzą do tego pomysłu, ostatecznie dają synowi przyzwolenie, jednak pod warunkiem – jeśli nie znajdzie do pewnego dnia kandydatki, ci wybiorą ją za niego. Książę wraz ze swoim przyjaciele wyrusza do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie Nowego Jorku w poszukiwaniu prawdziwej miłości, odpowiedniej wybranki serca.

Teraz, po ponad 30 latach doczekamy się drugiej części tej kultowej produkcji. Co ciekawe, tą informacją ze światem podzielił się sam Eddie Murphy, który w „Księciu w Nowym Jorku” grał główną rolę. Z kolei amerykański serwis Deadline ujawnił dodatkowe szczegóły, w tym także zdradził nieco fabuły nowej historii. Według tego portalu książę Akeem, władca państwa Zamunda dowiaduje się, że jego syn, o istnieniu którego nie miał wcześniej pojęcia, mieszka w odległej Ameryce. Arystokrata wróci do Stanów Zjednoczonych, aby poznać swojego tajemniczego potomka.

Wiadomo już także kogo zobaczymy w filmie „Książę w Nowym Jorku 2”, angaż w otrzymali między innymi: Arsenio Hall, Shari Headley, John Amos oraz James Earl Jones. Z kolei za reżyserię odpowiedzialny będzie Craig Brewer. Prace nad filmem mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Czy w obsadzie pojawi się także Eddie Murphy? Niestety, jak do tej pory sprawa ta pozostaje wielką tajemnicą.

Tymczasem przypominamy Wam zwiastun kultowego „Księcia w Nowym Jorku”:

 

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Film:

Oto nowy zwiastun “Avengers: Endgame” i 5 szczegółów, które mogliście przegapić

Autor artykułu

Agnieszka Głowacka

Wszystkie wpisy autora