Oto problem każdego turysty, który staje przed wyzwaniem spakowania wszystkich niezbędnych na wycieczce rzeczy do jednego, małego bagażu podręcznego. Co zrobić, by udała się ta niełatwa sztuka?

 

Rolować czy składać? Zabierać kosmetyki czy kupować na miejscu? To tylko wierzchołek góry lodowej pytań, które pojawiają się nam w głowach przed pakowaniem w podróż samolotem, jeśli do dyspozycji mamy jednie bagaż podręczny.

  1. Rolować czy składać? Odpowiedź to rolować! Zwinięcie koszulek w rulonik nie tylko zaoszczędza miejsce, ale i minimalizuje ryzyko, że się pogniotą. Tę samą zasadę możecie stosować w przypadku półki ze swetrami w szafie.
  2. Kosmetyki miniaturki to już oczywistość. W większości drogerii można kupić turystyczne wersje kremów, żeli pod prysznic itd., które dostępne są w małych buteleczkach i bez problemu można zabrać je na pokład samolotu. Możesz pójść o krok dalej i zakupić produkty pokroju dwa w jednym np. żel i szampon.
  3. Ubierz jak najwięcej na siebie. W lecie będzie to prawdziwe wyzwanie, ale w chłodniejsze dni, właśnie w taki sposób można przemycić na pokład więcej ubrań. Jeśli chcesz zabrać obszerną bluzę lub sweter, załóż go na siebie i oszczędź cenne miejsce w walizce. Podobnie z butami – te, które zajęłyby najwięcej przestrzeni w bagażu, lepiej mieć na nogach.
  4. Odpowiednia kolejność to podstawa. Oto ona – na dnie plecaka/walizki/torby lądują duże i ciężkie rzeczy, a przestrzeń między nimi wypełniają koszulki zwinięte w rulonik, skarpety itd. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni z małym bagażem podręcznym, pakując go, musisz zabawić się w Tetris i wykorzystać każde miejsce – np. schowaj skarpety do butów.
  5. Jeśli masz możliwość użyj worków próżniowych, można je kupić za naprawdę niewielką cenę, a do wielu z nich wcale nie jest potrzebna specjalna pompka. Taki zabieg pozwala na zredukowanie powietrza i co za tym idzie na oszczędzenie przestrzeni w walizce.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Turystyka:

Co zobaczyć w Porto?

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora