5 February, 2019

Gdzie szukać pierwszej pracy?

  1. Gdzie szukać pierwszej pracy?

Jesteś studentem, a może dopiero co skończyłeś studia i szukasz miejsca idealnego na pierwszą pracę? Jak i gdzie ją znaleźć? Oto kilka propozycji, które pomogą Ci w rozglądaniu się za pierwszym pracodawcą.

 

Rynek pracy na przestrzeni ostatnich lat uległ niewyobrażalnym przemianom. Pracowników nie szuka się już poprzez ogłoszenia w urzędzie pracy czy w gazetach, wszystko oczywiście rozgrywa się poprzez internet, ale sprawdzanie jedynie lokalnych portali nie jest najlepszym pomysłem.

  1. Grupy na Facebooku

Każde miasto ma na Facebooku kilka grup pokroju “Praca w Rzeszowie”, w których to codziennie pojawia się wiele świeżych ogłoszeń prosto od poszukujących stażystów czy pracowników firm. Warto odwiedzić także grupy branżowe, jeśli marzy Ci się praca w mediach, odwiedź grupę, która nosi właśnie taką nazwę. Codziennie pojawia się w niej wiele interesujących ofert.

  1. Uczelnia

Czy na Twojej uczelni funkcjonuje coś takiego jak Biuro Karier? Choć wielu studentów sceptycznie podchodzi do zostawienia swoich CV w takich miejscach, warto zaryzykować. Rekruterzy szukający osób o określonych umiejętnościach zaglądają właśnie na uczelnie.

  1. Bezpośrednie pisanie maili do firmy, w której chcesz pracować

Marzysz o pracy w jednym określonym miejscu? Napisz maila do firmy, w której chcesz pracować i dołącz do niego swoje CV i list motywacyjny. Choć nie jest to metoda, która zagwarantuje Ci pracę, możesz zaintrygować potencjalnego szefa swoją osobą.

  1. Ogłaszaj się w sieci

Na wspomnianych facebookowych grupach można również opisać swoją idealną pracę, swoje umiejętności i zdolności. W sieci nie brakuje headhunterów, którzy odzywają się właśnie na takie zgłoszenia.

  1. Targi pracy

To doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś o procesie rekrutacji, posłuchać rad ekspertów, nauczyć się pisać prawidłowe CV i poznać potencjalnych pracodawców.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Rynek pracy:

Jak wyeksponować swoje atuty w CV

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora