27 January, 2019

5 elementów, które urozmaicą Twoje CV

  1. 5 elementów, które urozmaicą Twoje CV

Na jedno miejsce pracy przypada więcej niż jeden kandydat, nic zatem dziwnego, że każdy chce się wyróżniać. Niestety, używanie ozdobnej czcionki w CV nie jest najlepszą drogą. Jak być oryginalnym i jednocześnie nie przekreślić swoich szans?

 

CV jest dokumentem formalnym, o czym często zapominają osoby wysyłające je do potencjalnego pracodawcy. Jakie elementy urozmaicą dokument jednocześnie nie pozbawiając go oficjalnego tonu?

  1. Dodatkowe elementy graficzne

CV zrobione w programie graficznym, posiadające ikonki i wzory ułatwiające nawigację w dokumencie przyciąga wzrok i wygląda o wiele atrakcyjniej na tle podobnych czarno-białych dokumentów, ale pamiętaj najważniejsza zawsze jest jego treść. Jeśli brak w nim umiejętności i doświadczenia, nawet kreatywność nie pomoże.

  1. Szczególne osiągnięcia

Jeśli wygrałeś konkurs, zdobyłeś nagrody branżowe, albo po prostu zrealizowałeś niesamowicie ciekawy i trudny projekt, poinformuj o tym swoich przyszłych pracodawców, a miejscem Waszego pierwszego spotkania jest właśnie twoje CV.

  1. Wolontariat i inne dodatkowe zajęcia

Masz hobby, którym zajmujesz się po godzinach pracy? Może co roku pomagasz organizować zbiórki społeczne, a może po prostu prowadzisz bloga albo profil kulinarny na Insta? Napisz o tym w CV.

  1. Kolory

Nie ulega wątpliwości, że kartka z CV powinna mieć biały kolor, a czcionka czarny. Jedynym wyjątkiem są nagłówki i wcześniej wspomniane ikonki – one mogą pozostawać w kolorze. Jeśli aplikujesz na kreatywne stanowisko możesz zaszaleć i użyć np. najmodniejszego koloru Pantone albo tego, który firma ma w swoim logo.

  1. Załączniki w formie linków

Posiadasz portfolio z pracami, artykułami, a może masz bloga? Wspomnij o nich w CV i załącz linki. Wielu dzisiejszych pracodawców szuka osób, które są medialne, zwłaszcza na stanowiska marketingowców.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Rynek pracy:

Cechy, które najbardziej ceni sobie Twój szef

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora