11 December, 2018

Cechy, które najbardziej ceni sobie Twój szef

  1. Cechy, które najbardziej ceni sobie Twój szef

Jacy pracownicy są dzisiaj w cenie? Dla pracodawcy liczy się nie tylko doświadczenie i wykształcenie, ale i cechy charakteru osoby, którą miałby zatrudnić w swojej firmie. W końcu nikt nie chce pracować z awanturnikiem czy leniem. Jakie cechy charakteru poszukiwane są w dzisiejszych pracownikach?

 

  1. Umiejętność zarządzania własnym czasem

Powoli odchodzimy od modelu pracy, w którym najlepszym pracownikiem był ten spędzający w pracy najwięcej czasu. Dzisiaj w cenie są osoby, które w krótszym czasie wykonają więcej zadań. Liczy się umiejętność organizacji własnej pracy.

  1. Uczciwość

Cecha, która nigdy nie wychodzi z mody i zapewnia sukces w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jeśli jesteś szczery z samym sobą i innymi, Twój pracodawca będzie premiować Twoją lojalność.

  1. Gotowość do zmian

Wielu pracowników niechętnie reaguje na wprowadzane w firmie zmiany i mają problem z dostosowaniem się do nich. Firmy dążą do zwiększenia sprzedaży i swoich obrotów, nierzadko ulepszając procedury. Pracownicy, którzy są elastyczni i bez problemu dostosowują się do nowych reguł są w cenie.

  1. Poprawna komunikacja

Doszliśmy to tego cudownego momentu, w którym liczą się Twoje umiejętności interpersonalne. Wydaje się, że pracodawcy w końcu przekonali się o tym, że praca z awanturnikami niszczy atmosferę w zespole i teraz zwraca się uwagę na to, czy zatrudniona osoba dobrze dogaduje się ze współpracownikami i czy potrafi z nimi współdziałać w celu osiągnięcia celu.

  1. Samodzielność

Każdy nowy pracownik zaczyna od okresu próbnego, którego zadaniem jest zapoznanie go z nowymi obowiązkami. Po upływie tego czasu powinien stać się samodzielny. Oczywiście zdarzają się projekty wymagające współpracy z inni członkami zespołu, ale chodzi o to, by zatrudniona osoba nie potrzebowała nieustannej pomocy bardziej doświadczonych pracowników. W cenie jest umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Rynek pracy:

Są przedmioty, których Twój szef nie powinien zobaczyć na Twoim biurku w pracy

Autor artykułu

Magdalena Miler

Wszystkie wpisy autora