Już po raz 25. odbędą się Rzeszowskie Juwenalia, będące największym studenckim świętem  na Podkarpaciu. Organizatorami imprezy są samorządy trzech rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W dniu dzisiejszym zaprezentowano jej program.

 

Rzeszowskie Juwenalia będą trwać 3 tygodnie. Jak zwykle w ich ramach odbędzie się wiele koncertów, imprez oraz wydarzeń sportowych. W tym roku po raz pierwszy wstęp na Rzeszowskie Juwenalia będzie darmowy jedynie dla studentów i uczniów po okazaniu legitymacji, reszta uczestników będzie musiała wykupić bilety następujących cenach(w dniu imprezy, przy wejściach):

– 15 zł bilet jednodniowy
–  35 zł karnet trzydniowy

(w przedsprzedaży)
– 20 zł karnet trzydniowy I pula
–  25 zł karnet trzydniowy II pula

Karnety w przedsprzedaży będzie można kupić od 17.04.2018 w killku punktach:

Lord Jack, ul. Rynek 3
Pewex Pub, ul. Rynek 18
Piwa Świata, ul. Joselewicza 6
Anomalia Pub, ul. Joselewicza 6
Selectshop Millennium Hall poziom 2, Al. Kopisto 1
Selectshop Galeria Rzeszów poziom -1, Al. Piłsudskiego 44
Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej ds. Promień pok. 23 ul.  Akademicka 1 DS. Promień

 

W tym roku Juwenalia startują 16. kwietnia Tygodniem ,,Kultura i Nauka PRZODEM”. Będzie to cykl projektów kulturalnych oraz edukacyjnych, między innymi Bitwa o Politechnikę, Nocne Kino, Wykład Szymona Mierzwy, Dzień z kołami Naukowymi, Inscenizacje Rycerskie, Konkurs Piosenki  Kill me with the MUSIC, Dzień ze Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca POŁONINY. Następnie rzeszowscy żacy będą mogli uczestniczyć w Sportowej Rozgrzewce, która rozpocznie się 23. Kwietnia.

W dniach 10 – 12 maja odbędzie się wielki Koncertowy Finał. Tradycyjnie rozpocznie się on koncertem na rzeszowskim rynku, a następnie barwny korowód przejdzie na miasteczko Politechniki.

Na  głównej scenie zagoszczą takie sławy jak m.in.: Beata i Zespół Bajm, Kult, Sławomir, Enej czy KSU. Na fanów dobrej zabawy czekają również dwie inne sceny – na jednej z nich zagoszczą między innymi Piękni i Młodzi.

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Koncerty, na które warto pójść w 2018 roku

Autor artykułu

Regina Łukasiewicz

Wszystkie wpisy autora