22 March, 2018

33-lecie zespołu Hunter Pod Palmą

Mar
23
  1. 33-lecie zespołu Hunter Pod Palmą

33 lata na scenie, nieprzerwany bunt przeciwko temu, co wywołuje oburzenie i złość, miłość do mocnych, metalowych dźwięków- w piątek, 23 marca, na scenie rzeszowskiego klubu Pod Palmą wystąpi zespół Hunter.

 

Hunter to zespół, który zna każdy miłośnik mocnych, metalowych brzmień. Grupa powstała w 1985 roku, w Szczecinie, nieprzerwalnie tworzy muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Ich teksty poruszają to, co w danej chwili wywołuje największe emocje- przemoc, wojna, nietolerancja, problemy, z jakimi spotykamy się na co dzień. Jak sami podkreślają, przez muzykę chcą wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje.

Na koncie mają 7 płyt, tysiące koncertów i sporo nagród. Początkowo Hunter działał w muzycznym podziemiu. Dopiero debiutancki album, Requiem, wydany po 10 latach od założenia zespołu, sprawił, że grupa zyskała szerszy rozgłos. Mimo mocnych brzmień, jakie oferuje zespół, ich piosenki trafiały także do telewizji i radia- szczególną popularność zyskały takie utwory jak „Kiedy umieram”, „Fallen” i „Pomiędzy niebem a piekłem”.  Często ich muzyka była porównywana do stylistyki, jaką prezentuje zespół Metallica, głównie ze względu na wokal Pawła „Draka” Grzegorczyka, zbieżny z brzmieniem charakterystycznym dla Jamesa Hetfielda.

Podczas piątkowego koncertu, fani będą mogli usłyszeć materiał z całego muzycznego dorobku zespołu, z pewnością nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych utworów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19, występem zespołu Thesis, specjalizującym się w muzyce z pogranicza psychodeli i progresywnego post- rocka. Bilety w przedsprzedaży, w cenie 40zł, do nabycia w klubie Pod Palmą, sklepie Toxic (ul. 3-go maja), Trasie Podziemnej (Rynek 26) oraz pod adresem: http://palma.rzeszow.pl/zamow/hunter i za pośrednictwem sieci TicketMaster – http://www.ticketmaster.pl/. W dniu koncertu wejściówki będą dostępne w cenie 50zł

Polecamy także inne artykuły z naszego działu Kultura:

Słowa sklejone emocjami- koncert Bitaminy w Vinylu

Autor artykułu

Agnieszka Waliłko

Wszystkie wpisy autora